| AmY_1965 a întrebat:

Salutare, as vrea sa scriu o carte despre o fata si un baiat cum se indragostesc, as vrea sa fie cam tragic la sfarsit.cine poate sa-mi dea idei? dau funda numaidecat :*

Răspuns Câştigător
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Daca vrei sa scrii o carte trebuie sa fie ideile tale.

4 răspunsuri:
| IonelaNela97 a răspuns:

Pai cartea poate sa mearga pe urmatoarele ideei:
-Fata si baiatul,erau doar copii,si devin cei mai bun prieteni
-Pe viitor(la adolescenta)isi dau seama ca ar dorii mai mult decat o prietenie.
-Ea isi descopera sora geamana(o impostoare,care doar pretinde ca e sora ei).
-Ii fura iubitu si viata treptat,fata se gandeste nopti intregi pana ce fuge.
-Pintre straini,si alungata de toata lumea,se uita in jurul ei cu lacrimi in ochi,dormind pe unde apuca,ca o nebuna.
-Un barbat o admira pentru frumusetea ei, si cu timpu' devin prieteni ft buni si el o ridica fiindca era afecerist.
-Ea a decis sa plece si sa o demaste pe "sora ei geamana" si isi gaseste barbatul aproape mort si pe aia razand, atunci ea i-a arma de jos aruncata de aia si o impusca...baiatul isi revine, impostoarea a murit iar fata e la inchisoare. Sfarsit.happyEu am creat-o... ce zici, merita funda?winking

| inimioarata a răspuns:

Pai poti spune cum o duce el acasa intr.o seara, numai ca peste fata a dat o masina si a murit pe loc, iar baiatul sa sinucis deoarece nu putea traii fara dragostea fetei big grin te ajuta?

| inimioarata a răspuns:

Buna eu am o idee acum depinde daca iti place. Poti spune ceva ca intr-o seara pe cand baiatul o ducea pe fata acasa din neatentie fata sa impiedicat si in timpul acela venea o masina si a dat peste ea omorand-o pe loc. Baiatul nu a putut traii fara ia asa ca sa sinucis si el...iti place?big grin O mai dezvolti tu eu doar ti-am dat un exemplu

| JusTSmiLe007 a răspuns:

*Bunabig grin
Poti incerca ceva de genu' "romeo si julieta' sau un accident tragic unde fata a pierit iar baiatul a incercat sa se sinucida dar nu i-a mers. Ceva de genu! Sper ca te-am ajutat. FUNDA?:X:*