| alexandrurobert72 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte da nu stiu despre cethinking Imi puteti da niste idei?puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa-ti dau sute de idei, dar degeaba daca nu ai inspiratie. Lucrurile astea gen sa scrii o carte, sa compui o melodie nu se pot face asa, batand din palme. Ai nevoie de inspiratie si talent. Mai citeste niste carti, poate iti vin idei.

2 răspunsuri:
| Gianina_Dima_1990 a răspuns:

Sincer, pana in momentul actual, cred ca a fost scrisa o carte despre orice, asa ca conteaza mult modul in care e scrisa( moduri de expunere, figuri de stil, construirea personajelor, etc).

| ema12345 a răspuns:

Buna.O carte nu se scrie asa usor.Intai trebuie sa iti faci un plan adica iti alegi despre ce vrei sa scrii de ex poti sa spui despre o familie care e in spatiu si se lupta sa ajunga pe pamant, ceva interesant intelegi tu... Apoi mai dezvolti poti sa spui ca se luptau cu fortele intunericului, etc.