| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, as vrea sa va cer parerewa, cum ar prebuie sa incep sa invat pentru permis(ex: sa citesc cartea sau sunt alte modalitati de invata online )

3 răspunsuri:
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Te poate invata cineva care deja stie sa conduca. Te va ajuta enorm!
Totusi, citeste si cartea.happy

| lazarsergiu a răspuns:

Incepe prin a citi din Decretul rutier. Dupa ce ai invatat unpic de acolo incearca sa faci chestionare de pe toni auto ( astea se dau la examen)si mai ales de pe drpciv.ro. Bafta la invatat si examen!

| Lumydee a răspuns:

Buna. In primul rand inveti indicatoarele si citesti Codul rutier. Eu le ofer cursantilor un curs de legislatie... daca esti din Severin, te pot ajuta. La sfarsit faci chestionare pe www.drpciv.ro si www.e-drpciv.ro