| Denision a întrebat:

Salutare.
Astăzi am mers sa ma inscriu la facultate. In principiu vreau să merg pe partea cu informatica. Prima data am ales specializarea Ingineria sistemelor.Automatică și informatică aplicată iar a doua specializare: Inginerie energetică. Managementul energiei. Dacă nu voi intra la prima iar ei mă vor repartiza la energetică, credeți că pot să fac treabă cu această facultate? Eu aș vrea tot pe Informatică dar mi s-a mentionat faptul că pot să fac 2 ani in Energetica dupa care sa ma transfer la Informatica..Pareri?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

E foarte buna, dar asta sa fie problema laughing
Vei face 4 ani numai probleme de mate si fizica, succes.

| Elena9328 a răspuns:

Nu faci nimic ca electrician din câte știu?

| Ududec_Constantin_1998 a răspuns:

E buna facultatea, dar o sa te cam rupa fizica si matematica. O sa faci si informatica, dar nu la nivelul celor de la Automatica. Am mai auzit si eu de faza cu transferul, insa este o abureala completa. Am avut si eu prieteni care au incercat, dar cam degeaba... Nu spun asta in nume de rau sau sa te dezarmez! Incearca, fa tot posibilul! Si mai pune si in toamna in caz ca nu intri din prima la Automatica! Multa bafta

| Denision explică (pentru Ududec_Constantin_1998):

Multumesc mult! Ai un Facebook ceva unde putem vorbi?