| VictorasH25 a întrebat:

Astazi am primit Adeverinta de recrutare, si acolo imi scrie ca am trecut comisia la data cutare si este recunoscut ca 'apt gl. 4' spuneti-mi va rog ce inseamna asta, si alta pagina la 'Evidenta militara' este pusa stampila la 'Luat in evidenta militara' si 'Scos din evidenta militara' la toti majoritatea colegilor din clasa la care am vazut era numai o stampila la 'luat in evidenta'. Asta inseamna ca nu fac armata?
Funda la cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cum, iar a devenit armata obligatorie sau despre ce vorbesti?

| VictorasH25 explică (pentru lpavel):

Armata si asa e obligatorie! dar eu despre altceva vorbesc!

| VictorasH25 explică (pentru lpavel):

Scuze, n-am spus ca sunt din Moldova.

| Dondanieledon a răspuns:

Salut a trecut foarte mult timp, ai mai trecut o dată comisia medicala? ce grad ți-au pus medicii de la comisie?

| VictorasH25 explică:

Vreu sa infirm ca sunt din Moldova.