| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare,aveți idee cat costa puntea dentară? am 3 lipsuri, unul sus și 2 jos unul langa altul! de exemplu am auzit că nu e așa bună puntea,dar daca îmi iau periuță electrică pot sa ii prelungesc durata de viață, adică dacă acum am 22 ani, să pot sa ii am măcar până la 40-45 ani?

2 răspunsuri:
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Este nasol ca iti slefuieste dintii vecini ca sa puna puntea dentara. As zice sa iei in calcul un eventual implant dentar cu plata in rate.
Uite niste preturi de pe net:

"Mai jos vă redăm preturile pentru un singur element din diverse materiale:

– 1000 lei – Coroană total fizionomică CrCo/ceramică (capă metalică acoperită în întregime de ceramică)
– 1200 lei – Coroană Zicroniu/Ceramică Eco-Line (capă de zirconiu acoperită de ceramică Ivoclar)
– 1400 lei – Coroană Zicroniu/Ceramică Multilayer (capă de zirconiu acoperită de mai multe straturi de ceramică Ivoclar)
– 2000 lei – Coroană Zirconiu Anatomic (zirconiu frezat anatomic, cu finisaje din ceramică Ivoclar)

Puteți plăti pentru serviciile oferite în cabinetul nostru prin CardAvantaj în 10 rate lunare, fără dobândă."

| nyoentox2002 explică (pentru medicveterinarbucuresti):

Pai și cat m-ar lua 3 dinti in total cu implanturi?