| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Cam cat ar costa un implant dentar, mă refer cu tot cu șurub și coroana!
Eu am de pus cam 3 implanturi!

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cabinetul dentar, intre 1000 si 3000 euro de dinte.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde unde il faci, din ce materiale samd pretul variaza destul de mult de la 700-800 euro si pana la 2000 euro

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

Atât cred că mă iau pe toate 3 implanturile

| suntserios a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ok, văd că știi preturile mai bine.
Recomanda și mie atunci unde pot să îmi pun implanturi cu 200 euro.

| nyoentox2002 explică (pentru suntserios):

Am zis că poate găsesc mai ieftin, ei credeam că tot dintele e 2000 lei dar iaca e vreo 3000

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu e o intrebare buna de pus pe TPU. Pentru ca variaza preturile de la medic la medic. Intreaba la tine in zona care este cel mai avantajos dentist si apoi du-te la el si intreaba-l. Si nu o sa-ti dea nici el un raspuns precis, pentru ca pe langa implantul in sine, mai ai de cheltuit si pe analize, radiografie, tratament inainte de implant, tratament dupa implant, etc.

| sammie a răspuns:

Depinde cine ți le pune și depinde unde te duci să le pui.

| Sistemulxxl a răspuns:

Depinde de dentist si de calitatea materialelor. Oricum nu e sun 1000 euro /dinte.