| SnmNitro a întrebat:

Salutare cine imi spune si mie cum dau Bac-ul la urmatoarele profile?
-Stiinte Sociale
-Stiinte ale Naturii
-Mate-Info
-Filologie
Dau

1 răspuns:
| thegatekeeper a răspuns:

Iti pot spune pentru Stiinte Sociale. Sunt 3 probe, plus competentele lingvistice (la limba romana si limba engleza/ franceza, in functie de profil) si competentele digitale. Probele pentru competenta se sustin in iunie: intre 10 si 12 la limba romana, intre 17 si 12 la TIC si intre 21 si 25 la engleza. Probele scrise se sustin incepand cu 1 iulie la romana, 3 iulie la istorie si 5 iulie la proba la alegere a profilului (geografie, logica, psihologie etc.).