| JackDanielTime a întrebat:

Vreaua si eu sa stiu care este diferenta intre urmatoarele profile:
stiinte sociale
stiinte ale naturii
mate-info

Răspuns Câştigător
| CMaria21 a răspuns:

la Mate-info, mai multa fizica, matematica si informatica, la Stiinte mai multa biologie, chimie si fizica

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Poi difera materile si ce vei da la bac. si acum si ce iti place tie/vrei sa te faci. daca vrei sa fi programator te duci la mate-fino, daca vrei sa fi farmacist la stiintele naturii, daca vrei avocat sau mai stiu eu ce la stiinte sociale.

La mate-info ai multa matematica, fizica si informatica (programare, nu prostiile pe care le faceai la scoala).
La restul nu sunt sigur, nu m-am interesat.

| anamaria13b a răspuns:

La stiinte sociale vei face istorie,engleza,romana si geografie mai mult
La stiinte ale naturii vei face mai multa geografie si matematica
Iar la mate-info vei face matematafizica,chimie, informatica(mai mult)
Eu sunt la stiinte sociale, abia am intrat, eu asta stiu ca se face la aceste profile
Sper ca te-am ajutat, succes
Funda?

| JackDanielTime explică:

Mersi pentru toate raspunsurile primite