| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!

Cum iti dai seama ca ar trebui sa renunți la o persoana si sa o scoti din viata ta, chiar daca tii la ea?

Mai bine spus... cand credeți ca e momentul sa spui "La revedere"?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Iti dai seama ca ar trebui sa renunti la ea atunci cand nu ai nici o sansa de a fi cu ea, atunci cand realizezi ca ea nu simte nimic pentru tine.
Uneori e mai bine sa renunti din timp la o persoana in loc de ati pierde timpul cu ea.

6 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Momentul cand iti dai seama ca e toxica.

| ibaal a răspuns:

Atunci cand nu mai exista respect! De aici pleaca tot.
Fara respect, nu mai exista dragoste, inseli, esti egoist si lista continua, nu mai are rostwinking

| CiobotaruValentin a răspuns:

Salutare.Îţi dai seama atunci când atât tu pentru ea nu mai reprezinţi nimic, dar nici ea pentru tine.Adică dacă vezi că îţi iroseşti timpul, sentimentele şi gândurile asupra unei persoane, este o persoană, clar, care trebuie să o îndepărtezi uşor uşor.Chiar dacă ţi la ea, îndepărtează-te de ea şi vezi cum reacţionează asupra stării.Momentul să spui la revedere, este atunci când simţi că nu vă mai leagă nimic şi că nu are nici un rost în viaţa ta, atâta timp cât nu îţi acordă atenţie şi nu însemni nimic.Persoanele pot fi înlocuite uşor, sentimentele se înlocuiesc greu.
O zi bună!

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Atunci cand relatia dintre voi nu mai functioneaza, clar

| vladorcolac a răspuns:

Sincer, aici numai tu poti spune cu adevarat cand, de obicei tot ce trebuie sa faci e sa te comporti cu altii la fel cum se comporta ei cu tine, daca se simt ofensati, scapa de ei. Ciment cu uscare rapida, o galeata si un rau adanc functioneaza, daca nu clasica lopata

| Ciubotele a răspuns:

Momentul potrivit sa spui "La revedere" este atunci cand nu mai simti nimic pentru ea, si nici ea pentru tine.Dar ai grija cand spui asta, pentru ca s ar putea sa nu mai poti da inapoi.