| alex555 a întrebat:

Salutare. Este mai bine sa vizionam filmele la cinema decat acasa la televizor? Care credeti ca ar fi avantajele si dezavantajele cinema-ului?

Răspuns Câştigător
| Atotstiutorul a răspuns:

Dezavantajesaddin pct meu de vedere)
-depinde unde stai si unde este situat cinema-ul ca s-ar putea sa mergi prea mult
-Floricelele, Pufuleti, Snacksuri etc care imi creaza o stare de disconfort, la film zgomotul care il fac atunci cand sunt mancate
-daca e o premiera de film s-ar putea sa fie coada la bilete= varice
-poti la cinema sa nimeresti langa persoane care nu inteleg filmul si atunci trebuie sa ii explice cineva ce se intampla in film eventual persoana cu care a venit, crezi ca ii explica in soapta? aaa NU
-sunt unele salii de cinema unde nu dau drumul la aerul conditionat probabil ca merg pe sistemul e cald hai sa cumparam niste suc
-sa spunem ca simti nevoia sa te duci la baie ce faci? ii spui proiectionistului sa puna filmul pe pauza ca ai o nevoie? evident ca nu, te abtii ceea ce iti provoaca disconfort.
-vb la telefon in timpul filmului
-intarziatii care vin dupa ce a inceput filmul deci nu la reclame exact in timpul filmului
-unele salii au scaune prea mici
Avantaje:
-mai iesi cu prietenii
-ecranul foarte mare pe care se vede filmul(depinde de sala)
-sunetul (depinde de sala)
-iar proiectiile care sunt in salii CRED ca nu radiaza ochiul cum face televizorul/monitorul

3 răspunsuri:
| alexa007 a răspuns:

La cinema vezi pe un ecran mai mare, esti impreuna cu prietenii, dar acasa nu dai bani pe bilet si poate stai mai confortabil

| TabooR a răspuns:

Pai la cinema este treaba ca dai bani este mult mai frumos pentru ca... mai sti sunt la cinema ce mai si acs iti umfli burca cu suc si seminte si te uiti normal asta e ideeahappy

| Rebe97 a răspuns:

Pentru mine ii mai fain sa vizionez filmele la cimema pentru ca ai ditamai ecranu si sistemul audio e super. Cel mai mult imi place sa vizionez la cinema filme de groaza.In schimb cei naspa la cinema e ca trebuie sati platesti biletu dar nu costa o avere