| HappyGirl_7385 a întrebat:

^_^ Salutare, intrebarea pe care o sa v-o pun este in legatura cu visesele. daca ati auzit cumva de acele "premonitii" sau cum s-or numi in cazul meu eu una cred in ele dar la mine nu cred ca`s astea.sa incep.
Deci eu visez, de exemplu ca sunt in parc si dintr-o data vad o imagine, secventa care nu are legatura cu visul meu si dintr-o data visez la loc. Chiar daca dimineata nu-mi amintesc nimic in afara de vis, am un sentiment ciudat.Si luni, zile mai tarziu asa din intamplare acel cadru din vis se potriveste si este o imagini, secventa din viata mea de zi cu zi. E cam incurcata treaba laughing, pot sa imi dau seama.il simt ca un fel de deja vu. Mama mi-a spus ca si ea avea intamplari la fel de genul dar in timp ele au disparut. poate sa-mi spune cineva ce-s sunt toate acesteaa?

Răspuns Câştigător
| secsilicioasa a răspuns:

Deja-vu curat! Se pare ca viata ta anterioara a fost cam tumultoasa daca visezi lucruri care se tot intampla! Intr-adevar o sa iti dispara in timp. Pentru ca si mie mi-au disparut! Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
| Rioko a răspuns:

Mi s-a inatamplat si mie doar ca de la un timp ma tot visez cand cad si apoi ma trezesc in plina noapte cu mainile sus ca sa "atenuez impactul" si de cand le am parca numai lucruri rele mi se inatampla... poate mi se pare dar totusi e ciudat si mereu aceleasi frunze ...aceeasi prapastie aceleasi haine creeeeeeeeeeeepy

| TipulVerde a răspuns:

HappyGirl visele sunt simple creatii ale creierului, deci singura legatura pe care o au cu lumea reala sunt informatiile pe care i le oferi tu. Daca mintea ta iti spune ca ceva este real, il simti real. Visul este o minciuna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Premonitiile EXISTA,nu stiu de ce si cum? visul este o minciuna,e adevarat,dar ce stii a doua zi din ce ai visat cu amanuntul,fiecare detaliu nu mai este vis,intra in categoria premonitiei,eu am avut o groaza de astfel de premonitii, sincer, si mai am...la inceput nu crede-am in ele,pina nu m-au convins ca sunt reale si m-au facut sa cred in ele,e ceva la creier cred? in fine, multi spun ca este un DAR, eu cred ca este un blestem sad

| XDead a răspuns:

Pot fi doar in imaginatia ta iar soarta le face sa fie reale, sau poate chiar ai ceva special ce te face sa ai aceste "viziuni" (poate se datoreaza faptului ca si mama te le-a avut). Poti incerca sa consulti un psiholog poate te ajuta sa intelegi mai bine ce e cu "premonitiile" astea.