| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toti!) De ceva timp continui sa ma intreb, de ce pentru un om nu e suficient doar sa iubeasca si sa nu ceara acea dragoste inapoi..Totul ar fi mai simplu si nu ar fi acea suferinta din motivul dragostei neimpartasite. Poate ca intrebarea suna nu prea, dar totusi vreau pareri!)Ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Cei care iubesc sincer şi nu cer nimic la schimb merită totul! Când iubeşti cu adevărat, eşti atras şi de caracterul fiinţei iubite nu doar de exterior. Bine, te poţi îndrăgosti şi de vocea ei chiar dacă nu ai văzut-o niciodată aşa cum este în cazul meu. Este un sentiment foarte urât să iubeşti pe cineva care nu simte la fel. Îi oferi toată atenţia ta, te străduieşti să te faci remarcat, simţi că îţi pierzi minţile... Dar, este şi un lucru bun deoarece te simţi uneori atât de fericit şi vrei să faci doar lucruri bune.

3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Pentru ca iubirea pe care ti-o ofera trebuie alinata cumva. Iubirea este atunci cand simti ca persoana careia i-o oferi este mai presus de toti si toata ai face orice pentru ea si doresti sa fie a ta pentru eternitate.Doare incredibil de tare sa stii ca persoana ce o iubesti poate fi a altcuiva sau nu intelege ce faci pentru ea

| NarutoGokuIchigoHarryPotter567443 a răspuns:

Pai daca cineva te-ar iubi pe tine si tu nu l-ai iubi si s-ar tine dupa tine... nu l-ai considera un obsedat?
E bine asa cum e.

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Daca iubesti o persoana o vrei langa tine e normal si daca iubesti si nu esti iubit apare suferinta e simplu.