| LaraClarice a întrebat:

Vreau si eu niste pareri pentru a intelege situatia unei prietene. Baieti, nu ar strica si opiniile voastre.
Acum 2 si 6 luni (aproximativ) a avut o relatie cu un baiat. Totul era buine la inceput dar dupa 4 luni el, chiar daca ii promisese a inceput sa ii ceara sa,,,
S-au despartit. Ea a suferit foarte mult, mi-a spus ca uneori il trimetea mesaje in care ii scria ca vrea sa ii auda vocea, il suna dar el nu raspundea. Era ceva teribil. In cele din urma si-a revenit, a trecut peste.
Acum dupa atata timp, el a cautat-o. Motivul : sa stie ce mai face. Au tot vorbit la telefon cam 3 saptamani, iar el o suna uneori si de 4 ori pe zi ca o s intrebe ce mai face. Ea nu stia ce sa creada si l-a rugat sa nu o mai caute. El nu si nu, ba si mai ciudat intr-un mesaj i-a scris ceva de genul,,.e un nou inceput, acum totul e schimbat in special noi si nu poti sa stii ce iti rezerva viitorul". Ea a raspuns prin a-i spune sa o lase in pace.
Pentru un timp nu a mai cautat-o, dar acum mi-a spus ca a inceput sa o sune cineva cu numar privat, iar ea crede ca poate fi el.
Am uitat sa mentionez, ei acum au 19 ani.
Deci, ce credeti despre asta?

Răspuns Câştigător
| LittleHobbitLover a răspuns:

Să nu- i dea atenție. Simplu.
Numai bine!

1 răspuns:
| crisiss a răspuns:

Lipsa de comunicare, sigura metoda de resolvarea a acestei situati e sa-i pui f2f