| CrudutzZa a întrebat:

Locuiesc intr-un satuc din RM si sunt fata de 16 ani. La momentul actual ma aflu intr-o situatie foarte critica. Locuiesc cu bunica mea, mama fiind plecata de citiva ani peste hotare la munca, tata nu stiu nimic de el de cind eram mica.De jumatate de an am devenit cea mai buna prietena cu fratele meu de cruce care imi este si fost coleg de clasa.Ieseam in fiecare seara cu el si ne antrenam, aveam incredere totala in el, acum intr-o seara mi-a marturisit ca ii plac. Ii spuneam tot si aveam incredere in el, aseara am auzit de la niste rude de ale mele ca el le zice prietenilor, cunoscutilor lui ca eu umblu dupa el, ca ma duc si il i-au de acasa ca sa ma duc cu el la sa ne antrenam, ca eu il sun ca eu nu pot fara el si lucruri de genu, asta nu e adevarat, mi-e mi s-a infipt un cutit in mine cind am auzit ca el ma place, pentru ca eu il vreau doar ca prieten bun, aseara m-a sunat toata seara si nu i-am raspuns, ce sa fac? sa il evit? sau sa incerc sa vorbesc cu el? mi-e frica sa nu inceapa a spune la toti ce vorbeam cu el

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa lumea sa vorbeasca. Multi vorbesc ca sa nu taca.Pana la urma, cei interesati de tine, te vor contacta pentru a afla adevarul.
Acum, important e sa vorbesti cu el.Dovedeste-i ca esti suficient de matura si ca poti face fata situatiei.
Spune-i ce simti, ca ai vrea sa ramaneti prieteni, ca pana acum, deoarece nu-l poti vedea ca pe un iubit.

Daca nu se calmeaza si inventeaza povesti, nu-l mai cauta! Inseamna ca nu e demn de tine si are nevoie sa analizeze nitel lucrurile, sa se destepte!

| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

Daca as fi tu eu l-as evita, cu baieti de genu' asta n-ai vrea sa te intalnesti. Nu-l baga in seama pentru ca la un moment dat daca nu ma insel el o sa vina sa vorbeasca cu tine. oricum faci cum crezi tu ca e mai bine. sper ca am fost de ajutor. happy