| Remus13 a întrebat:

Salutare lume.
Am un coleg de clasa care este agresiv si mi-a dat un picior in zona unde tineam telefonul, iar display-ul acestuia s-a spart.
Sa ii cer jumatate din costuri pe el?

9 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Părerea mea este că trebuie să vorbeşti cu părinţii tăi. Ei se vor duce la diriginte şi vor vorbi mai departe cu părinţii băiatului respectiv.
Nu trebuie să-ţi plătească JUMĂTATE, ci TOATĂ cheltuiala pentru reparaţie. Şi ce dacă nu are o situaţie financiară strălucită? Poate aşa se va învăţa minte să se comporte. Păi dacă ţi-l strică încă de două, încă de două ori îi laşi pe părinţii tăi să dea bani pe reparaţii?
Mi-a mai povestit un verişor că un coleg din clasa lui a pus de mai multe ori codul de deblocare până i-a blocat telefonul. S-a dus la Orange şi a dat 50 de lei să-l deblocheze. Cheltuiala a fost suportată de colegul lui, cum e şi normal. Faci cum crezi tu.

O seară plăcută!

| Remus13 explică (pentru Hydrangeaceae):

Am vorbit cu diriga si a luat legatura cu mama lui sa vedem ce zice.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Normal,dar nu jumatate, ci un telefon nou! Desi sansele ca el sa faca asta, sunt minime.

| Remus13 explică (pentru Sanusperiniciodatalamaibine):

Este vorba despre un all view x1 xtreme. este scump tinand cont de situatia lui financiara.

| Green66 a răspuns:

Mai bine îl pui să-ți ia unul nouhappy

| NoName0x0 a răspuns:

Ne minti de ne rupi! Allwiew X1 Xtreme are Gorlia Glass, ceea ce il face aproape indestructibil, display-ul nu s-ar sparge de la un amarat de picior...

| TwiSt1997 a răspuns:

Bai,ieri mi s-a intamplat mie asta, doar ca eu l-am spart unei fete, dar platesc eu tot, cu toate ca la mine a fost diferit, ea avut o mare parte din vina.Probabil zici daca sa ii ceri jumatate pentru ca ti-e frica de el si pentru ca e agresiv. Vorbeste cu parintii daca nu iti plateste tot.

| Diutza18 a răspuns:

Jumatate? Trei sfert sau chiar tot costul. Asa ca sa se invete minte. :3

| anonimanonimsmecher a răspuns:

Daca telefonul inca iti functioneaza poti sa iti cumperi un nou display si sa nu ii mai ceri bani parerea mea fa cum vrei dar zic ca asa e frumos