| Ghita_9968 a întrebat:

Salutare prieteni. Iar va deranjez.
Uitati care e problema de data asta. Sunt putin cam plinut. Am in jur de 60-63 de Kg si am 15 ani. Nu vreau sa slabesc 20 de Kg. Vreau sa dau jos doar grasimea de pe abdomen dar si de colacei. Vreau sa slabesc macar 5 Kg intr-o luna daca se poate. Sau, doar sa scap de grasimea de pe abdomen. Imi puteti recomanda niste exercitii? Cat timp sa le fac pe zi? happy Cat sa alerg? Vreau sa o impresionez pe Madalina! Multumesc! :*

4 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Ghitisor draga bune si exercitiile, buna si alergarea buna si dieta. Redu cantitatea de alimente consumata zilnic. Eu o sa-ti trimit si o lista cu caloriile. Sunt alimente din care poti manca pe saturate (morcov ras de ex. cat vrei)
Bafta!

| Eeeeeeeeeeee a răspuns:

Poti face exercitii. Nu trebuie sa mergi ineaparat la sala.Fa acasa abdomene, genoflexiuni, flotari etc.( in fiecare zi), bea multe ceaiuri.
Renunta definitiv la bauturile racoritoare acidulate, sintetice. Nu sunt sanatoase si Ingrasa deoarece contin mult zahar si aditivi (E-uri). Inlocuieste-le cu sucuri naturale fara adaos de zahar.
Elimina dulciurile concentrate. Inlocuieste-le cu fructe. Daca nevoia de a manca dulciuri devine coplesitoare si obsedanta, consuma putina ciocolata neagra.
Renunta la carnea de porc. Inlocuieste-o cu peste, pui, curcan. Prepara carnea pe "teflon" sau pe gratar. Pentru savoare adauga mirodenii: cimbru, busuioc, oregano, enibahar, maghiran, rozmarin, sos de soia etc. Inventeaza chiar tu retete gustoase, sanatoase si dietetice folosind urmatoarele ingrediente: legume, peste, carne alba, ulei de masline virgin si mirodenii.
Nu combina carnea cu cartofi sau cu paste.
Renunta la painea alba. Daca nu poti renunta la paine in perioada dietei, consuma 1-2 felii de paine neagra pe zi.
Renunta la alimentele cu "grasimi ascunse": cascaval, branza topita, margarina, parizer etc.
Nu consuma stiksuri, cipsuri, biscuiti, napolitane etc. Inlocuieste-le cu fructe.
Renunta la alimentele tip fast-food, la mezeluri si evita prajelile.
Nu manca dupa ora 18. Daca ti se face foame consuma fructe sau iaurt dietetic.
Nu folosi medicamente pentru slabire fara recomandarea medicului.

Baftaakiss

| Iziii:x a răspuns:

Abdomenelehappy
Ajuta pentru. grasimea de pe abdomensmug
Pai poti sa incepi mai usor in priima zi 10 abdomene
a2a-15
a3a-20
Tot asawinking
Genoflexiuniwinking
Tot asa prima data 10
a2a-15
a3a-20
Poti alerga dimineata si searawinking
Cand e mai racoarebig grin
Succes la slabitkiss
FUnditsa?

| Fritsa a răspuns:

LOL laughing
Daca chiar ai vrea sa slabesti fa ce fac eu zilnic si iti garantez ca o sa fii bat ca mine rolling on the floor
Te trezesti dimineata nu mananci, nu bei te plimbi cu rolele pana la ora 4 dar nu stiu daca rezisti tu atat de mult laughing si apoi mananci pe la ora 10 noaptea happy
Eu asa fac si cate dulciuri as manca tot nu ma ingras laughing