| 6Anonim9 a întrebat:

Sa fii lasat/a pe seen e cel mai enervant lucru, cel mai lipsit de respect, indiferent ca esti un strain sau nu pentru persoana respectiva. Consider ca majoritatea sunteti de acord cu mine.
Daca ati observa ca prietenul/prietena voastra/vostru face la fel cu persoanele care le dau mesaje, indiferent de motive, indiferent ca-i cunoaste sau nu, cum ati reactiona?
E doar o curiozitate, vreau sa aflu opinii cat mai diverse.

2 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu vad unde e problema.
Poate nu poate raspunde sau pur si simplu nu are chef.nu cred ca sunt necesare prea multe explicatii aici.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Sa fii lasat cu seen iti da impresia de ignor din partea respectivei persoane, deci in mod clar nu e cel mai placut sentiment, insa poate in acel moment nu poate raspunde, se uita, vede mesajul si raspunde (sau nu) cand are timp, noi, oamenii, nu mai avem rabdare in ziua de azi, ne grabim continuu, asteptam totul rapid si pe tava, dar poate chiar noi "lasam cu seen" de multe ori fara sa ne dam seama. E un subiect ambiguu, insa, cred ca punem prea mult pret pe asemenea lucruri si de multe ori ramanem dezamagiti, nu neaparat din vina acelor persoane, ci pentru ca avem prea multe asteptari din partea oamenilor.