| CristinelAndrei a întrebat:

Sper mult sa ma ajutati cu un sfat cat mai potrivit acestei intamplari. Dupa o relatie de 8 luni de zile, ne-am despartit deoarece ea si-a dat seama ca nu ma iubeste atat de mult incat sa faca multe chestii pentru mine, cum as face eu pentru ea.a zis ca vom ramane prieteni(fiind din acelasi liceu).ea ma saluta, vina la mine, ma intreaba ce fac si etc; glumim ca si inainte..si cu toate astea le-a spus prietenilor ei ca numai simte nimic pentru mine. Acum de Florii..este ziua ei si a unor prieteni(cuplu) si o sa isi serbeze ziua onomastica la ea acasa. unde am fost si eu invitat de ea si de parintii ei.mi se pare de un penibil absolut ca ea sa imi spuna aceste lucruri, sa le spuna prietenilor ca numai simte nimic pentru mine si totusi, sa ma invite la ea acasa ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.ce parere aveti? ar trebui sa ma duc, sau sa o refuz? repet, mie unul mi se pare ca ma injosesc daca ma duc.p.s familia ei a incercat foarte mult sa ne impace, mai ales pe ea au batut-o la cap pentru asta.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din contra. Te vei face de ras daca refuzi si vei fi considerat nesimtit. Eu sunt casatorit a doua oara si acum vorbesc cu prima sotie desi n-avem nimic in comun (n-am avut copii). Meri cu flori si un mic cadou si gata. Nu te musca si vei da dovada de buna crestere. S-ar putea ca in timp sa revina la simtaminte mai bune.

| Buubbu a răspuns:

Nu e deloc penibil. Poate ea nu mai tine la tine ca la un iubit, ci doar ca la un prieten, asa ca du-te! Comporta-te normal, fi vesel etc. Dai dovada de buna crestere si le faci tuturor o impresie buna. Vorbeste cu ea, asa cum ea vorbeste ccu tine. Daca relatia s-a sfarsit, nu e capat de lume! Cine stie, poate daca mergi o sa se razgandeasca in privinta relatiei.winking Succes! big grin

| CristinelAndrei explică (pentru Buubbu):

Pai..eu inca mai am sentimente fata de ea, tocmai asta mi se pare partea urata, si da, asa sunt mereu, relaxat, vesel, cu toate ca inca mai tin la ea.

| Buubbu a răspuns (pentru CristinelAndrei):

Dacă ții la ea. du-te! Nu ai nimic de pierdut. happy