| anonim_4396 a întrebat:

Stiti (exista) vreo metoda care ma poate ajuta? In ultimul timp( ca la sfarsit de an scolar) am mai mult de invatat... Si nu prea am chef(nici nu-mi prea intra in minte) sa invat. Deci exista metode care ma pot ajuta sa invat mai usor? laughing Dau fundita, fara nici o discutie.

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Pai, sincer, nu exista medicamente care sa iti aduca cheful de invatat laughing. Totul trebuie sa porneasca de la tine, trebuie sa constientizezi ca trebuie sa inveti, pentru a ajunge ceva. Gandeste'te ca mai ai putin, se termina anul... Exista pastila Memo-Plus, care te poate ajuta sa memorezi mai usor happy. Sper ca ti'am fost de ajutor. Bafta!

| price a răspuns:

Aha vezi sa nu eu sunt la fac ultimul an, si maine am exam si tot nu am chef sa invat, mai sunt si ultimu an, daca nu am chef nu am chef domne...nu exista alta cale decat inchide pc-ul misca-ti fundul la birou aprinde lumina si pune-te pe treaba, a si era sa uitlaughing ma pricep doar la sfaturi ca la practica mi-e o lene laughing

| baddgirl a răspuns:

Hey
Incearca sa inveti cu MemoPlus, iti inteleg starile, am avut bacul anul trecut si nu aveam chef sa invat, mai ales cu gandul ca altii se distreaza si eu invat oh go on Dar cu MemoPlus am reusit sa citesc de 2-3 ori niste fraze si le-am retinut, ca sa nu mai pun problema ca am citit un memorator intreg intr-o zi si a doua zi am avut examenul la materia respectiva laughing