| Earthquake a întrebat:

Deci eu invat pentru o admitere anul acesta, si am invatat foarte mult la inceput, insa de la un timp pur si simplu numai am chef sa invat, numai memorez la fel de bine, uit mai repede ceea ce invat, insa nu am uitat f mlt ce-am inv la inceputul anului scolar. s-a intamplat ceva anume!? cine ma poate ajuta? Trebuie sa iau ceva anume? Multumesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Ai obosit.Nu mai dai randament, din cauza asta.Motorasul(creierul) are si el nevoie de o pauza, de un ajutor.E si stresul examenului care se apropie, nu-i usor. Sfatul meu? Plimba-te 2 ore in aer curat,zilnic, nu vei pierde din timpul de invatat, iti oxigenezi creierul.Mananca zilnic un patratel de ciocolata amara si ia lecitina de la farmacie. Lecitina este medicamentul memoriei, vei afla asta de pe net sau din prospect.Dormi cel putin 8 ore pe noapte, daca poti cu geamul deschis.Intr-o saptamana te vei simti mult mai bine.Si bafta maxima la admitere!

3 răspunsuri:
| Earthquake explică:

Multumesc. bafta

| Earthquake explică:

Pot lua medicamente ceva?

| bluemoony a răspuns:

Incearca sa nu te mai stresezi.fi mai relaxat...Bafta la examen