| alexinho996 a întrebat:

sunt elev in clasa a9a, si am o mare problema, nu stiu ce s-a intamplat cu mine dar nu mai gandesc la fel ca inainte de aceasta vacanta de vara dintre clasele 8-9, recunosc ca in aceasta vacanta m-am apucat de un joc numit metin2, si mam jucat ca disperatu toata vacanta aproape non stop dar faza e ca acum sunt dependent de acest joc si nu ma pot lasa... in fine, pot sa invat la scoala si fiind dependent de metin dar faza e ca gandesc altfel, sunt cu capu-n nori, imi traieste parca doar constiinta, nu-mi mai place sa fac ce-mi placea inainte, invat la scoala mai greu nu memorez deloc pur si simplu, doar lucrurile simple mi le aduc aminte gen: lingura casa masa metin2. numai lucrurile care mi se spun de 100 de ori mi le mai aduc aminte a doua zi. o noua zi parca e un alt loc, altceva, parca sunt un om nou cand ma scol si uit tot ce-am facut ieri alalta ieri, trebuie sa stau vreo 5 minute sa-mi amintesc ce-am facut ieri si ceva banal de exemplu ce-am mancat ieri la pranz. modul de gandire imi este schimbat nu stiu. va rog ajutati-ma cu niste sfaturi daca puteti. mersi

Răspuns Câştigător
| Skay a răspuns:

Daca te vei lasa nu te vei opri din gandit la acest joc, insa trebuie sa te joci mai putin. Iar cu gandurile care-ti vin, schimba subiectul. Daca vrei sa te lasi, lasa-te treptat.

5 răspunsuri:
| Marius875 a răspuns:

Prietene esti ca in fosta mea situatie eu jucam vreo 6 ore pe zi tota ziua metin2 si avem instalate in pv vreo 30 de metinuri private si din alea eram disperat pina intr-o zi ma fraierit unu si mi-a luat ribul=(o arma) si de atunci mi-am aruncat tote itm pe jos si la jucatori fa si tu acelasi lucru si o sa te simti free serios e forte bine o sa stai cu prieteni, colegi, familia etc. Acest joc este parca o exorcizare cind te joci prima dat nu te mai poti lasa de el dar trebuie sa ai prieteni si sfaturi bune bft tine cont de raspunsul meu.

| cenumesamipun a răspuns:

E adevarat si eu am jucat metin2 destul de mult dar e bine sa incerci sa gasesti ceva care sa iti placa, sa te faca s aauiti de metin ca daca ai incerca sai dai contul cuiva, sa-ti arunci itemele sau sa incerci sa te lasi brusc o sa faci mai rau ca ti se face dor de el si o sa stai mai rau cu gandu.Deci e mai bine sa gasesti ceva sa-ti placa, nu stiu sa iesi pe afara, sau sa-ti bagi altceva in gand.Incearca si poate o sa tina sau alta metoda dar nu prea e buna sa faci pe metin acelasi lucru mereu pana te plictisesti de el si nu mai vrei sa joci. Sper ca te-am ajutat.

| Mainameisx a răspuns:

Asculta-ma bine! Si eu am jucat metin2 ro ca disperatu! jucam de la 14:30 cand ajungeam acasa de la scoala pana seara tarziu! Situatia scolara in acel timp a scazut considerabil! medie de la 9+ la 6-7! Doar jocul acela imi era in cap. Mi-e mi-a fost spart contul si de atunci nu mai joc si ma simt liber, situatia scolara a revenit! Te sfatuiesc sa-ti dai contul unui prieten si nu mai intra pe el.

| alexinho996 explică (pentru Mainameisx):

Multumesc mult pentru raspunsuri o sa tin cont, deocamdata mai astept raspunsuri si dau funda celui mai bun big grin

| yonutz1994 a răspuns:

Asa am si eu un coleg, joaca metin2 toata ziua, daca ma crezi nu vine la scoala cu saptamanile si sta acas inchis in camera si joaca metin2, da s-a lasat de joc cand parinti lui lau descoperit si iau confiscat laptopul. Da eu i-am dat un sfat: sa joace metin2 acolo o ora 2 3 da el statea si noaptea, cel mai bine ar fi sa te increzi in sine sa ai ambitie si sa te lesi de joc, cat mai curand ca nu ebine ce facibig grin(funda?:X)