| YannTiersen a întrebat:

Salutare,tocmai ce am terminat si eu examenele de bacalaureat si am o nelamurire si va rog sa raspundeti cat mai rapid.Eu am luat BAC-ul cu 7, 98 (8 fara 2 sutimi) si vreau sa stiu daca, in moment cand iau diploma de BAC o iau si pe cea de 12 clase, sau cea de 12 clase nu se mai da daca ai luat BAC-ul? A doua intrebare ar fi,in stransa legatura cu prima si anume,cand pot sa merg sa iau diploma de BAC/diplomele? Dupa cat timp se poate elibera, pentru ca pe 14 iulie o sa inceapa admiterea la academia unde vreau sa merg si am nevoie cat mai rapid de diploma de BAC.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Da, in momentul in care vei merge sa iti ridici diploma de BAC, vei mai primi doua: cea de terminarea a zece clase si cea de terminarea a 12 clase. Acestea se ridica pe la sfarsitul lunii sau chiar in august, in general, dar ca sa ai cu ce documente sa te inscrii la universitate, va trebui sa mergi cu cateva zile inainte sa te inscrii pentru a lua foaia matricola cu care te poti inscrie la universitate, care va inlocui, momentan, diploma de BAC.

2 răspunsuri:
| BornToBeLoved a răspuns:

O sa primesti o foaie matricola
Care justifica bacul luat! Diploma
E gata mai tarziu

| selfieimage a răspuns:

Diploma de 12 clase ar fi trebuit sa ti-o dea deja, du-te la secretariat si intreaba, si eu am terminat bacul anul acesta si am primit-o de multisor. Iar in legatura cu diplomele de bac, acestea se dau cam greu, ma indoiesc ca vor fi gata pana pe 14 iulie. In schimb, din nou, du-te la secretariatul scolii si cere o adeverinta care sa justifice intrarea ta in bac cat si notele luate. Acea adeverinta va contine tot ce trebuie scris pe diploma. Si eu va trebui sa ma inscriu la facultate si ma duc saptamana viitoare sa imi iau acea adeverinta, care de altfel, tine locul diplomei de bac, pana la eliberarea ei.