| C3R1 a întrebat:

am si eu intrebare... Daca am luat diploma de Bacalaureat in RO si la fel si aceea de Facultate, ma ajuta in SUA diplomele?

1 răspuns:
| 4StarLight a răspuns:

Pe unele studii facute la facultate ti le vor recunoaște, dar doar o mica parte din ele. Va trebui să urmezi niste cursuri acolo daca vrei sa te angajezi sau sa urmezi din nou facultatea pe aceeasi specializare, doar ca in SUA. În Europa ti-ar recunoaște toate studiile, în America e mai greu.