| Kaulytz_Damon_1999 a întrebat:

Salutare TPU Ajutati-ma! La mine in localitate e o fata de care mi place mult o cunosc din copilarie si nusiu ce sa fac ca sa o cuceresc sa fie prietena mea, pe moment spune ca are un iubit, si am vb cu ea i-am marturisit sentimentele ea spune ca nu ma poate imagina decat ca un simplu amic si atat si etc si ei bine nu pot accepta asta pentru ca sun innebunit dupa ea de cand eram mic va rog ajutati-ma dau funda celor cu sfaturile mai functionale va rog ajutati-ma! MS

Răspuns Câştigător
| lucyya a răspuns:

Off... este o situatie destul de grea prin cuvintele pe care le-a spus ea ca nu te accepta decat ca prieten inseamna ca nu te place si stiu asta fiindca am trecut prin situatie asemanatoare cu a ta.Dar nu trebuie sa disperam exista o gramada de fete.Dar fata pe care o placi ar trebui recucerita adica sa ii arati ca o placi mult sa te bagi cu ea in seama sa vorbesti cu ea sa glumesti, sa.i arati sentimentele tale si daca nu functioneaza, imi pare rau inseamna ca nu te merita.

3 răspunsuri:
| GigllyMandy a răspuns:

Hey,
"A spune ca ai un iubit nu este chiar direct proportional cu "a avea iubit", poate vrea doar sa scape de tine. Nu vreau sa fi eu persoana nesuferita care iti omoare si zbrobeste toate sperantele da probabil ca o sa fiu. In primul rand, incearca sa mai ai demnitate si sa o lasi in paca, gata ai facut primul pas, e randul ei, in al doilea rand nu tu esti innebunit dupa ea, hormonii tai sunt, nu te stresa o sa treaca. Poate un motiv pentru care nu vrea sa fie cu tine e ca, spuneai ca o cunosti din copilarie nu?, poate v-ati vazut unul pe altul trecand prin toate fazele copilariei si prin fazele penibile ale adolescentei si nu te poate vedea ca pe un potentiabil iubit. Sper ca nu am fost prea durahappy
Bafta!

| Adellin a răspuns:

Cauta pe youtube, vaganta mare - danutz si iti arata el cum sa "cuceresti"

| Davidoff87 a răspuns:

Vrei realitate?
Scurt.Nu stiu cati ani ai, dar incearca sa ai personalitate, asteapta pana se va ivi ocazia, e jenant sa atarni la cineva care e deja... Mai ales ca se poate naste ceva nasol daca iubitu afla intentiile tale! Fii barbat!