| TeooTeo a întrebat:

Am 12 ani! Eu sunt de la mare si sunt f dezvoltata fizic! Adica am par pe picioare si vara imi este cam jena exemplu:toate colegele mele se epileaza.Credeti ca mama mea va fi de acord cu asta? Cum as putea sa o
intreb, imi este cam rusine si frica de raspunsul pe care mi-l va da!
p. s.:as vrea un raspuns serios.

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Intreab-o pur si simplu.
spune-i ca si colegele tale s-au epilat happy

| fluturas a răspuns:

De ce sa nu te lase?

pai poti sa-ti iei niste pantaloni scurti sau fusta si sa o intrebi daca nu ti se vede urat si inestetic parul, si vezi ce zice
sau ii spui pur si simplu ca ai vrea sa te epilezi ca nu-ti place, ca vine vara, ca si colegele tale se epileaza

| xButterflyxX a răspuns:

Paii. simplu ii spui ca ti-a crescut parul pe picioare si vine vara, vei purta pantaloni scurti si se va vedea urat.happy si sunt sigura ca va fi de acord cu asta, nu are de ce sa nu fie.happy

| CandyTetris a răspuns:

Nu cred ca e un domeniu in care mama ta are de ales.Mai ales daca e gros sau inchis la culoare, deci vizibil, e obligatoriu sa te epilezi.Pe nepotica mea spre exemplu o epileaza de la 9 ani fiindca era FOARTE vizibil, si arata ingrozitor cand purta fustite.Hope I helped.happy

| Adda_5780 a răspuns:

Eu propun sa ii spui problema da pentru ca va intelegethinking la urma urmei si ea este fata si stie ce e si ce nu e estetic. explica-i calm ca iti e rusine si cred ca va intelege. la o aidk poti sa iti aduci o prietena care se epileaza sa ii spuna si mamei tale ca nu e nimic rau in asta. succes xD.

| emosoul a răspuns:

Eu cand am inceput sa ma epilez nici macar nu i-am spus mamei.Si peste vreo 2 luni mi-a spus chiar ea ca ar trebui(mentionez ca am 12 ani).

| Debb a răspuns:

Eu m-am epilat la 11 ani fara sa stie mama si nu a observat laughing

| problems a răspuns:

Acum nu stiu daca va fi de acord...dar incearca sa ii explici cum sunt colegele tale si roag-o sa nu se duca sa vorbeasca cu ele ci sa te lase sa faci asta.Multi copii sunt rai si judeca asa ca mai bine te epilezi.Dar fai ce e bine adica daca te judeca ca nu fumezi sau din astea nu te apuca. Sper ca te-am ajutatbig grin Funda?

| AliQua a răspuns:

LOL...e parul de pe picioare.nu din alta partebig grin... poti sa o intrebi doar e mama ta. dacaa zice ca esti prea mica spune`i cae prea mare si ca iti e jena.si spune`i si de prietenele tale. poate mai fi de acord.nu vad de ce nu ar fihappy

| razvan101 a răspuns:

Zii ca te mananca. si ca nu poti rezista /// trebuie sa te scarpini des. poate merge... Funda?

| fane_5801 a răspuns:

Daca vrei sa ai o discutie serioasa cu mama ta atunci nu o lua pe ocolite.Sunt sigur ca va intelege din moment ce amandoua sunteti fete si este greu sa ascunzi parul nedorit.