| aanonimm a întrebat:

Ma intalnesc cu un baiat de vreo luna. Nu suntem impreuna, pentru ca am hotarat sa ne cunoastem mai bine. Imi era frica, ca mama nu va fi de acord sa ma vad cu el (cum v-am spus in alta "intrebare"), dar a fost de acord si ne-am vazut. Acum 2 zile am fost la cumparaturi cu ai mei si cu el pentru a-l cunoaste si ei pe el. A fost o zi frumoasa, ne-am simtit bine. Problema e ca mama nu e de acord cu el ca cica e urat, el este foarte, foarte slab si nu il vrea. Ca cica nu imi e rusine sa ma vad cu el, sa ies cu el pe strada. Ea spune ca eu nu vad toate astea pentru ca imi place de el, dar eu ma simt bine cu el si nu ma intereseaza ce spune lumea.desi mi-e jena ca e asa slab. dar trec cu vederea. Mama spune ca degeaba e el baiat bun si asa, ca tot nu vrea sa fiu cu el. Nu stiu ce sa fac. Ea nu intelege. Va rog sa ma ajutati.cum as putea sa o conving desi e greu? ca ma descurajeaza total cand imi spune ca e urat si multe altele despre el...

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Nu stiu nici cati ani, nici celelalalte intrebari pe care le-ai pus, dar pot sa-ti spun cevawinking
eu cred ca esti extraordinara, din partea mea felicitari! daca tie iti place de el si te simti bine in preajma lui, nu mai conteaza ca e slab, ca e urat, ca e gras sau cum e. important este sa-ti placa tie, iar daca tie iti place si stai cu el chiar daca e slab si ceilalti te descurajeaza, bravo!winking continua relatie, vedeti cum va intelegeti mai departe si daca ii merge bine cu tine o sa vezi tu ca o sa puna ceva pe el!winking mai iesiti si coi la o prajiturabatting eyelasheswinking kiss iar pe mama ta convige'o ca decat unul frumos si. sa nu zicbatting eyelashes, mai bine unul mai slabut, poate nu chiar asa frumos, dar cu care sa te intelegi bine si sa fie baiat de treaba!winking si in plus de asta tie iti place, daca nu te deranjeaza fizicul lui ce te opreste sa continui relatie cu el? parerea mamei tale,. acum sincer nu mama ta sta cu el, ca tu,.
e adevarat ca trebuie sa isi exprime si ea parerea, dar eu cred ca tu ai dreptate si merita sa mergeti mai departe! cu timpul o sa isi schimbe si mama ta parereawinking kiss

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sincer, te felicit ca il aperi in fata mamei tale, de ce sa nu fi cu el, ca e slab? Pai in primul rand daca tie iti place de el ce conteaza cum arata... dragostea e cea care conteaza, nu conteaza doar aspectul fizic, daca are multe calitati dincolo de aspectul fizic, adica mamei tale i-ar placea ca tu sa fi cu unu frumos dar care sa nu te iubeasca si sa nu te faca fericita? Nu cred.Asadar,nu e vina lui ca e slab, daca asa l-a lasat D-zeu si mama ta ar trebui sa se gandeasca la acest aspect, nimeni nu e perfect!

| Bacemi a răspuns:

In astfel de cazuri, chit ca gresesti trebuie sa fie greseala ta. Daca tie iti place baiatul arata-i mamei tale ca asta nu se schimba pentru ca iti spune ea sa renunti la el. Arata-i ca esti dispusa sa lupti. Nu conteaza ca e o alegere gresita sau nu. Trebuie sa fie alegerea ta. Poate acesta e baiatul viselor tale. Nu ai de unde sa stii daca nu ajungi sa il cunosti destul de bine. Spune-i mamei tale ca prin atitudinea ei te indeparteaza.

| Alisa a răspuns:

Fac 18 ani in curand. da stiu ca nu frumusetea conteaza... dar imi spune sa nu o iau cu vorbe babesti, cum ca sa fie un baiat bun si asa.ca nu conteaza. ea zce ca e foarte urat si ca daca eu nu deschid ochii trebuie sa mi-i deschida ea...in legatura cu faptul ca nu e frumos. offfstraight face

| Alisa a răspuns:

Pentru omida:faza e ca eu sunt frumoasa(nu ma laud, dar am foarte multi pretendenti, plus ca sunt si cuminte. dar pe mine nu ma intereseaza, ca eu il vreau pe el), caracterul lui si faptul ca ma simt bine cand sunt cu el.Si mama nu e de acord si sunt sigura ca ma va impiedica sa ma vad cu el, dar o sa incerc sa o fac sa isi schimbe parerea desi nu stiu daca voi reusii. oricum nu voi ceda.multumesc pentru raspunsurile date:*

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Asa face fiecare mama sa-si apere copilul, crede-ma.Am avut o prietena acum e casatorita are 20 de ani si ea si el. El e bogat, a avut note bune tatal lui era medic. Da tot a reusit sa se casatoareasca cu el. Fac impreuna facultatea. Tatal ei nu era de acord. El prefera mai mult sa ramana gravida decat asta, dar nici macar facuse sex, decat dupa nunta.
Da ma rog, mama ta vrea sa te apere.Nu o condamna.Ai facut bine ca i l-ai prezentat.Mama ta o sa accepte daca ii explici pe deplin situatia. Spune-i ca si asa daca ea nu vrea tot te vei vedea cu el.Si in legatura cu frumusetea lui spune-i ca nu ea trebuie sa stie daca e frumos si ca sa-i dai peste limba sa zici: Parca frumuseetea nu conta.Success

| lencikk a răspuns:

Draga mea astea sunt cauzele cu care ne confruntam mereu... explica-i mamei tale ca daca te vezi cu el asta nu inseamna ca te casatoresti. spune-i ca il placi si ca u ai sa te vezi cu el indiferent de dorinta ei. spune-i ca si ea ar fi procedat la fel daca era in locul tau si in locul iubitului tau tatal tau. spune-i sa iti dea macar o sansa si sa nu sa se joace cu sentimentele tale... te pup si succes.si daca u il placi lupta pentru ceea ce iti dorestikiss

| Linguritza a răspuns:

Ia stai asa putin alisa, e o mica problema aici adica tie jena ca este asa slab dar treci cu vederea? si te simti bine cu el? odata ce il iubesti acceptal asa cum este iar mama ta daca nu vrea sa te vada cu el atunci fi cu el numai de al naibi sa ii arati mamei ta ca il iubesti cu adevarat si acest lucru nare ce sa iti faca te lasa inpace... este o problema de timp aici

| cata008 a răspuns:

Cati ani ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun doar cateva lucruri:nu conteaza cum arata persoana iubita ci conteaza ce sentimente are el pentru tine si u pentru el. Spune-i mamei tale acest lucru si poate va intelege.Mult noroc... kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca nu ea sta cu el...ci tuhappy. probabil esti mai maricica si stii si u ce sa faciwinking