| Manaila968 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare, ce se intampla daca parintii ma prind ca ma uit la filme pentru adulti?

14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de parintii: unii iti interzic sa mai iesi afara 1 luna de zile, altii iti blocheaza tot internetul, altii iti limiteaza accesul pe internet, altii iti iau telefonul si accesul la computer pe urmatoarele 2 luni samd.

Orice parinte nromal la cap nu-si va bate copilul, dar il va pedepsii foarte aspru, ca sa-l educe si sa nu mai faca lucruri nepermise, niciodata!

| Violleta2022 a răspuns:

Se vede ca tu insuti esti copil mic, odata ce esti incapabil sa intelegi regulile impuse de societate, de pediatri si de psihologi cu privire la educatia copilului!
Pedeapsa face parte din educatie, nu bataia, asta am mentionat mai sus.

Copilul trebuie educat sa stie ce are voie si ce nu are fiindca este incapabil sa discearna bine de rau si cum nu este recomandata violenta si bataia este recomandata de speciliasti si medici psihologi sa-l pedepsesti cu ce ii este lui mai drag, adica: ii iei accesul la coputer pe 1 luna, ii iei telefonul, sau nu-l mai lasi la joaca.

Nu-i mentalitate de roman, este mentalitate de om normal la cap si sfatul este dat de psihologi din toata lumea.
Eu personal mi-am crescut si educat copii in occident, unde traiesc de peste 30 de ani, dupa regulile australiene.

La anisorii tai tu nu ai discernamant si nu ai habar de cum se creste un copil, fiindca nu ai creierul atat de dezvoltat sa poti intelege logic ce se intampla cu copilul si cum poti sa-l faci sa inteleaga ce ste binne sau sau.
Lasa asta in grija adultilor care au crescut copii, care au experinta de viata si nu mai comenta inutil!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce să se întâmple. O să se uite la tine și o să se bucure de ce băiat mare au crescut.

| VoidEternal a răspuns:

Or sa-ti explice ca exista si modalitati mai productive de a-ti petrece timpul. De pilda studiind gramatica limbii romane. O sa-ti prinda mai bine.winking

| ReddY25 a răspuns:

Te bat laughing

| Lukasssz a răspuns:

Asa nu e nimic.Ce s-ar intampla daca ti-ai vedea părinții jucând într-un film pentru adulți?

| Nirvanaaa a răspuns:

Depinde de ce părinți ai. Tu ii cunosti cel mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| TheGentleman a răspuns:

Depinde de părinți: dacă sunt cretini și înguști, te vor certa, se vor rușina și te vor spune popii.

Dacă sunt deschiși, te vor înțelege, se vor amuza de eveniment și îți vor explica blând niște lucruri elementare legate de sex, plăcere și cunoașterea propriului corp

| felixf a răspuns:

Daca ne-ai spune varsta ta am povesti mai usor

| IngerasulMicut a răspuns:

Pai daca parintii "te prinde" vor avea o discutie cu tine...

| stefan2006stf a răspuns:

laughing))) Faza e că că ori teo prins și nu ți-o zis nimic iar tu vrei sa știi ce se va întâmpla, ori închide și tu ușa aia când îți vine

| OYZ a răspuns:

Probabil o sa iti explice ca nu este bine ce faci. Depinde si de varsta. Daca ai vreo 15-16 ani nu o sa iti fac nimic