| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare. Recent mi-am luat parul pubian si am observat ca dupa o zi mereu imi apar niste puncte rosii

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E iritație de la ras/epilat, e normală.

| Andreeush a răspuns:

Te-ai iritat, e ceva obișnuit, nu e nimic grav.

| iChristiaN47 a răspuns:

Este ceva absolut normal, este o mică iritație care va trece în timp. Dacă chiar te deranjează îți recomand o cremă pe bază de hidrocortizon.

Acea iritație va apărea ma mereu de acum în colo atunci când te vei rade în zonele intime. Poți folosi aparate speciale sau creme concentrare și cu substanțe hidratante.

| MariannN20 a răspuns (pentru iChristiaN47):

Am inteles, multumesc mult

| zattech a răspuns:

Este o mica iritație