| Anonnymus a întrebat:

Am o problema mare : Sunt clasa a 10-a, am 2 de 4 la matematica si azi am dat teza iar dupa calculele mele mai mult de 4 nu iau sigur ma tem sa nu iau sub 3. La restul materiilor am note chiar de la 8 in sus gen romana engleza, geografie etc ...matematica este punctul meu slab...

partea nasoala urmeaza acum. parintii nu stiu de notele mele dar asta e partea relativ buna...insa ei stiu ca am probleme cu matematica din clasa a 5-a si maine vor sa ma duc la prima mea meditatie, 50 RON ora totusi de banii astia as putea face altceva mai ales in situatia in care sunt acum, ma refer ca semestrul 1 raman corigent si nu stiu daca mai are rost ...cum sa le zic ca nu prea mai are rost pe semestrul I sa fac meditatie pentru ca isi vor da seama ca am note proaste?

2 răspunsuri:
| miki13 a răspuns:

Buna poti sa le spui ca mai bine ar fi sa faci exercitii aproape in fiecare zi si nu ar mai trebui sa faci meditatii si in plus cu banii aceea poti sa iti cumperi ceva.
Am si eu intrebare pentru tine: de ce nu vrei sa faci meditati.Eu am un 4 si un 6 la marematica si in teza am luat 5 si imi doresc sa fac meditatii(le-am spus parintilor, dar au spus ca mai bine ar fi ca dupa ce vin de la scoala sa in invat la materiile pe care le-am avut in ziua respectiva.

| qqYYDDzzOOrree a răspuns:

Anonnymus si eu is la fel praf la mate ce sa fac help dar am doar 5 si 6 sad