| mvcxzghjjhgfdsjhgf a întrebat:

Salutare TPU,aveti voi asa tip de prieteni sau prietene care is mai frumosi/frumoase ca voi
Cum va simtiti alaturi de ei,spre exemlu de cate ori eu ies cu prietena undeva ma simt urita linga dinsa,de ea se apropie baietii, fac cunostinta dar de mine nu in tot timpul, Aveti si voi asa prieteni? cum va simtiti? poate sfaturi ca sa nu ma simt asa

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Frumustea nu este subiectiva,exista oamenii urati,esti frustrata, complexata pe ea, daca nu isi convine poti sa te faci prietena cu alta sau sa o respecti, acceptate asa cum esti, unu se va uita si la tine, asa cum voi va uitati la fizic asa si noi

| danay72 a răspuns:

Trebuie sa ai mai multa incredere in tine si sa te respecti mai mult. Nu exista om urat. Frumusetea este o chestiune subiectiva. Important e sa inveti sa te pretuiesti, sa te concentrezi asupra personalitatii tale si in timp vei vedea ca te vei simti mai bine. Nu te compara cu alti, pentru ca acest lucru nu iti face bine și te poate face ca in timp sa ajungi sa ii invidiez, iar acest lucru nu merita.Te ajuta faptul de a fi pozitivă, nu uita ca o inimă veselă înseninează fața.

| Maria3802 a răspuns:

Buna! In primul rand aici este vorba de incredere in propria persoana! Si eu intampinam cand eram mai mica aceasta problema, dar pe parcurs ce am crescut mi.am dat seama cat de mult valorez si am inceput sa am multa incredere in mine. Pun pariu ca esti o persoana minunata care inca nu s-a descoperit! Te pup :*