| JessyF a întrebat:

Am o prietena de aceeasi virsta cu mine, adica 13 ani! Un timp am fost prietene de nedespartit, de la un timp insa pe prietena mea parca au schimbat-o, a inceput sa fie geloasa pe mine, sa se supere daca stau cu alte fete sau daca merg la bufet, repede si ea cu altcineva pentru a-mi face in ciuda! Acum de o saptamana ea nu vine la scoala, deoarece este bolnava, iar eu stau cu alte fete si chiar am facut si poze, era si normal, ca doar odata este Craciunul! Nu stiu ce s-a intimplat cu ea si a inceput ca deja am uitat de dinsa, ca nu mai vorbesc cu ea, ca nu am timp de dinsa, dar nu este asa eu vin tirziu acasa si nu imi prea petrec timpul pe net. Mai pe scurt si-a racit comportamentul cu mine. La scoala exact asa se comporta in ultimul timp, daca nu stateam cu ea, ea nu venea linga mine sa ma intrebe ce fac, cum ma simt, mereu eu trebuia sa incep vorba, daca eu nu o incepeam in general nu venea linga mine sad Venea doar daca avea nevoie sa-i dau de copiat, sau sa o ajut la testele finale! Va rog niste sfaturii :* Dau funda pentru celea de folos, + voturi happy

Răspuns Câştigător
| Mada_Mays_1994 a răspuns:

Hey! este si normal sa se comporte asa =]] pentru ca nu te-a considerat prietena. probabil, niciodata, nu ii place sa te vada happy sau sa comunici cu alte persoane in afara de ea, daca vei mai continua prietenia cu respectiva, ''prietena'' va incepe sa te jigneasca de ex : '' nu-ti sta bine asa '' esti nujt cum s.s.m. vb din proprie experienta =] am avut o ''prietena'' exact la fel big grin e pierderea ei nu a ta oh go on las-o si nu o mai baga in seama sa vedem cui ii mai cere temele etc. Prietenii adevarati sunt asa de rar de intalnit/cunoscut, incat cateodata ma gandesc daca chiar mai exista... Prietenii astia din ziua de azi iti sunt aproape numa la bine la rau nu mai dai de niciunuwinking ''Prietena'' ta e cam pe interes, o sa gasesti tu o prietena/(un prieten) adevarat. P.s baietii sunt cei mai buni prieteni adevaratiwinking, fetele sunt foarte rautacioase si invidioase unele joaca asa un teatru, incat nu-ti imaginezi pe cine ai langa tine. Craciun fericit!

1 răspuns:
| NDC12 a răspuns:

Inseamna ca nu o intereseaza, poate ti-e greu daca ti la ea, dar asta e, daca vorbeste cu tine vorbeste si tu cu ea, daca nu, nu vorbii. Prietenii vin si pleaca.

Bafta.