| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, cunosc o fata din liceu, este mai mica decat mine cu 1 an, aproape 2. Din cate m-am interesat o singura data, i-a cerut un prieten de-al meu parerea despre mine, ea a zis ca sunt dragut si de treaba din cate a vazut ea, dar inca nu ma cunoaste. Asta s-a intamplat acum mult timp, nu prea vorbeam, nici nu ne salutam, pe parcurs, prietenul meu a plecat din clasa ei, air acum ghici. vorbesc cu ea. Cand ne intalnim pe la scoala mai un "buna", mai "ce faci?" si tot asa. Cateodata ma duc la ea in clasa, incerc sa nu o bag in seama sa vad daca chiar o atrage persoana mea. Intr-adevar, se holbeaza la mine, dar nu o data de 2 ori de 3 ori, se uita putin pe geam, iar se uita la mine, vorbeste cu cineva iar se uita la mine, deci pana ies din clasa asa face, si stiu. stiu tot, astea sunt semne care ma cheama sa vorbesc cu ea, dar uitati ce am facut, nu am vorbit decat putin, un salut si un ce faci, atat. Am stat cu colega si colegul ei de vorba toata pauza, iar ea cu o alta colega din clasa ei. S-a terminat pauza si ea s-a asezat pe scaunul pe care am stat eu. Ma duc la ea si o ciufulesc putin si o iau de obraz. Atunci a prins o fata de deprimare si o uitatura putin urata, insa a zambit foarte putin. Stiu, aici e greseala mea, dar nu pot, nu pot in clasa, nu pot sa-mi exprim sentimentele in clasa, insa uitati, aici am vrut sa ajung. Dupa vacanta, as vrea sa o chem afara si sa-i spun fix asa: "Uite de ce te-am chemat, vreau sa-ti zic ceva, eu sunt un baiat mai direct de fel... chiar imi placi foarte mult, dar tu sa nu iesi deloc din clasa aia... imi place totul la tine, ochii zambetul tau, cand veneam in clasa la tine, interesul meu era sa te vad pe tine, simt o atractie foarte mare fata de tine si esti foarte simpatica, vreau sa iesim la un suc sau la o cafea, da-mi numarul tau de telefon si ne auzim in weekend". Apoi vreau sa o sarut incet pe obraz si sa mergem la clasele noastre. Va spun de pe acum, nu sunt un baiat nici frumusetea lumii, cel mai frumos din liceu, dar nici prea urat, sunt de la dragut putin in sus, asta zic eu. Si in plus toate fetele imi zic ca am vrajeala, deci e bine fata de un pampalau tacutlaughing Baieti si fete, procedez bine? As vrea putin ajutor, va

1 răspuns:
| Nico23458 a răspuns:

Da. Dacă îți place de ea, spune-i. Nu ai nimic de pierdut. Sa ști că băieții sunt mai tupeiști și curajoși decât fetele când vine vorba de chestia asta (părerea mea), deci cred că ar trebui sa-i spui tu.