| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, este o poveste cam lunga, am cunoscut o fata la un liceu ceva timp aproape 1 an si, m.am transferat de la acel liceu. am venit unde mi.am propus, ea este mai mare decat mine cu 1 an si un pic, totusi am vorbit cu ea si pot sa zic ca am 2 saptamani de convorbiri si telefoane, dar oare de cine sunt incepute? De mine, i.am vorbut in tot felul si frumos, si la modul cel mai serios, a zis ca ii place cum gandesc si multe chestii de genu. In fine, eu mereu o port in suflet, adica ma gandesc mereu la ea, o sun mereu... dar, dar. ea de ce pana mea nu ma suna deloc, nu da niciun semn, odata chiar i.am zis."Nu dai si tu niciun semn, nimic?"
-"Pai am crezut ca ai treaba"..imi zice ea mie. in fine, astazi am sunat.o si i.am zis dupa ce am venit de la scoala ca vorbim diseara ca ori ma suna ea ori eu, ea a zis ok, ori eu ori tu, cum apucam. A da si tot eu am sunat.o si am inceput conversatia, nu vreau sa o mai sun, sa vad daca ea ma mai suna. Nu o cunosc foarte bine, am uitat sa va zic, weekendul asta a ramas sa iesim in oras. Ajutati.ma si pe mine cum puteti cu cate un sfat din experienta si ce stiti mi.ar fii de folos, dau funda :*

1 răspuns:
| TanteMarianne a răspuns:

Mult noroc la intalnire,daca apare tipa.
ma refer doar tu o contactezi ea te ignora intr-un mod mai politicos.
la intalnire ce pot sa zic,incearca sa ramai calm, fa-i complimente, zambeste-i si daca e spune-i in fata ca o placi.

din ce ai scris tu ea nu pare sa aiba vreun interes pentru tine, poate ma insel, iar ea e doar timida.
oricum mult noroc.