| Andrei0510 a întrebat:

Imi puteti spune ce ar trebui sa contina un dosar pentru inscrierea la facultate? Din toamna aceasta voi studia la Politehnica si nu sunt sigur daca dosarul meu este complet.

Funda! happy

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Dexter8136 a răspuns:

- 4 poze color tip buletin;
- adeverinta echivalenta a bacalaureatului sau diploma de bacalaureat;
- adeverinta de la medicul de familie care sa ateste ca esti apt d.p.d.v. medical pentru sustinerea cursurilor;
- copie legalizata dupa certificatul de nastere;
- copie dupa buletin;
- chitanta doveditoare a achitarii taxei de inscriere;
- un dosar plic.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si de ce spanac nu te uiti pe site ul facultatii unde iti da toate detaliile?

| Seven07 a răspuns:

Si eu tot la Politehnica dau, pe site-ul lor am citit tot ce aveam de citit despre ce am nevoie.