| GabiiTssu a întrebat:

In urma cu aproape o saptamana eu cu inca doi prieteni eram in strada, ne distram, ne jucam carti, remi etc si alaturi de noi venise si o prietena pe nume Ramona care are si un pic de rudenie cu mine, eu avand prietena atunci. Si ce credeti? ..verisorului meu "egoit si lipsit de respect" ii lasa mesaj prietenei mele ca eu ma dau la o fata pe nume Ramona, ca-i fac complimente etc. intelegeti voi (astea fiind neadevarate) ba chiar din potriva prieteni buni, amici. Ajung acasa, intru pe facebook.vorbesc cu ea si o vad asa. distantata de mine si o intreb "Ce s-a intamplat?". vorbim vorbim (dar eu in timpul acela nu stiam ca el ii spusese ei minciunile acelea) si imi spune ce i-a spus var-miu ei.
Ideea e ca eu am cazut de prost si nu inteleg de ce mi-af fi facut el mie una ca asta si ca nu stiu ce sa mai fac sa ma impac cu ea si in + eu nu am avut nici o vina. Nici eu nu mai inteleg ..de aceia apelez la voi. Dati-mi niste sfaturi, bune ..rele eu apreciez, ca pana la urma urmei gestul conteaza.
A, da ..si asta nu e tot ..in timp ce vorbeam cu ea vazisem pe facebook o poza publicata recent cu fostul ei iubit imbratisand o fata care culmea semana leit cu ea. Am salvat poza, i-am trimis-o si am intrebat-o daca e ea (diferenta nu era mare dintre ele doua, semanau ca 2 picaturi de apa) si m-a sunat de doua, trei ori si nu i-am raspuns, apoi am sunat-o eu si mi-a spus ca nu este ea si intr-adevar nu era ea in poza, era o alta persoana si s-a suparat din nou pe mine, ea mi-a spus ca dupa ce m-a luat ea cu Ramona la explicatii.i-am dat eu replica imediat cu fotografia aceia dar nu a fost asa. Eu am intrebat-o si pe surora ei despre fotografia aceia si mi-a spus si ea ca arata aproape leit cu ea si ca nici ea nu si-ar fi dat seama la prima vedere ca nu este ea.
Spune-mi ce sa fac, dati-mi cateva sfaturi ca imi este foarte greu fara ..Nu stiu daca ma intelege cineva dar dupa ce te inveti cu o fata e foarte greu sa te inveti cu alta sa stii ce-i poate capul etc.
Multumesc aniticipat!

1 răspuns:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Explica-i ca insisti sa reveniti la relatia dinainte tocmai pentru ca o iubesti. Ofera-i garantia ca in timp se va convinge ca nu esti nici pe departe asa cum a spus varul tau. Spune-i si ca ai simtit ca innebunesti de gelozie crezand ca ea e in bratele altcuiva asa cum ai crezut din poza. Trimite-i sms-uri sau chiar si flori. Gestul cu florile sigur o va lua prin surprindere! Pune pe altcineva sa-i le duca si sa-i spuna ca sunt de la tine. Sau pune-i in buchet o felicitare mica cu mesaj! Fetele adora gesturile astea! Bafta!