| GeorgeRdp7 a întrebat:

Peste cateva zile termin a 12-a si, dupa cum bine stiti, urmeaza sa ne scriem in albumele foto.
Trebuie sa-i scriu unei colege foarte drage(draga din mai multe puncte de vedere), insa sunt in pana de idei.As aprecia daca m-ati ajuta cu cateva sfaturi sau chiar un model de inspiratie.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

„Colege foarte dragi" ( nu „drage").
Dragă, drage = sînt cu totul altceva.
Degeaba termini liceul. Tot nu te pricepi la limba română.
Acuși vine BAC-ul și asta e mai important decît pozele de album.

| corolav a răspuns:

Modelele de inspirație sînt de fapt numai două: inspiri pe nas sau inspiri pe gură.
Atît!