| Tpu_4826 a întrebat:

am de facut impreuna cu niste colege de clasa o sceneta cu Shrek, si ne-am gandit sa facem o comedie cu titlul,, Shrek la dentist,,, eu trebuie sa scriu replicile si nu prea am idei.as vrea sa imi dati cateva idei si sa imi spuneti si mie toate personajele din Shrek

1 răspuns:
| Lexus28 a răspuns:

Personaje: Shrek, Donkey,Fiona, Lordul Farquaad, Puss in Boots (Motanul Incaltat), Regina, Prince Charming(Fat-Frumos). restul sunt personaje figurante. Cam astea sunt cele mai importante. Cat despre sceneta, eu zic sa iti pui mintea la contributie pentru ca sigur va iesi ceva amuzant si original. Daca tot ii trimiteti la dentist, poti sa te folosesti de imaginea magarusului, care are niste dinti incredibil de mari, pentru a crea o imagine amuzanta si de efect. Gandeste-te la mai multe variante, scrie-le si alege ce e mai bun!