| Madness345 a întrebat:

Salutare TPU, sa ma descriu putin. am 17 ani, am 1.70 si sunt un tip ca sa zic cu un simt al umorului destul de dezvoltat. nu sunt nici mut mut nici tupeist tupeist, am ochii caprui si parul saten. Oricum, sa incep. in primul rand am observat ca daca tii prea mult la o persoana, te ia de prost, in cazul meu: Am vorbit cu o fata pana acum, iar de 2 zile nu da semne deloc, zice ca tine la mine, am si iesit cu ea, a fost totul ok, de ziua mea nici la multi ani nu mi-a zis. oricum nu conteaza. Totusi sunt un baiat nu foarte popular dar toata scoala ma stie. deci nu stau chiar in oras sa ma cunoasca fel si fel ci intr-o comuna. Mi se pare mie sau, daca nu esti popular si pe retelele de socializare esti tratat ca pe un fraier? In cazul meu. eu nu prea am multe like.uri si commuri pe FB, da si d.aia nu mai pot eu. se pune accent pe asa ceva? Si ce sfat mi.ati da? Merita sa ma strofoc pentru o asa persoana? Vad ca in ziua de azi fetele sunt cam "hoaţe" nu stiu ce sa mai cred. Putin ajutor,

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

17 ani si inca mai crezi in Facebook? Tristut si nici macar nu`ti aduce cadouri asa cum o face tipul cu barba si costum rosu. Daca nu esti popular pe Facebook = este imposibil sa ai succes in viata. glumesc. Aberanta (cauta in DEX cuvantul) treaba. 99 % sanse sa nu te placa deloc fata iar tu nu pricepi ideea, asa ca las`o moarta. Esti inca tanar, un adevarat fermier in putere si cu siguranta vor fi multe alte fete pe care sa le placi si care sa te placa si ele la randul lor. Evita violul, cauta acceptul ei = o viata fara puscarie.

| Madness345 explică (pentru WaterDrop):

Daca nu ma place de ce tot ma suna si ma cauta... de ce tot imi da tag in toate cacaturile pe FB. de ce si de ce? Si ce sa mai zic ca la prima intalnire ne-am si sarutat. Nu mai inteleg nimic, o sa-i spun tot ce simt si atunci stiu, o sa stiu daca o sa ma mai zbat sau nu.

| LexaEAG a răspuns:

Faza cu Fb-ul nu contează,fiindcă daca o fata te place,te place pentru felul tau de a fi,nu pentru like-uri,așa ca nu are nicio importanta. Daca ea ți-a zis ca te place,atunci te place,cat despre faptul ca nu ți-a zis la multi ani de ziua ta,si ca nu-ți mai trimite mesaje, poate ca are si ea alte priorități, înafară de tine.E fata, așa ca doar Domnul știe cate chestii au de făcut fetele, așa ca trebui sa continui sa vorbești cu ea.