| Kreisegger a întrebat:

Sunt un adolescent în toată firea, și sunt în cea mai grea perioadă din această "etapă", adică nu știu ce să fac cu viața mea. Deși am în gând 100 de ideii, nu știu pe care să o aleg să îmi " schimbe" viața,
Despre mine: Sunt un om căruia îi place să se distreze, să fie faimos, cunoscut, să aibă bani(mulții), să fie în centrul atenției.DAR sunt foarte "închis", nu am prietenii, stau toată ziua în casă, am fost obsedat vreo 13 ani de calculator, acum, l-am dat afară din viața mea, vreau să fac lucruri dar nu pot, parcă mă ține cineva de mână și nu mă lasă să fac nimic, deși eu vreau

Cum aș putea rezolva chestia asta. Dau Fundă

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Ai diagnostic de lene cronica. Mai pe inteles, se numeste in popor -Esti o putoare de crapa chelea pe tine.

| christall a răspuns:

Sa iesi afara, sa socializezi. Sa mergi cu baieti in oras, sa cunosti lume noua..cam asta e

| LexiEla a răspuns:

Daca mintea iti spune "fă x lucru" atunci fa-l fara sa te gandesti "mai tarziu", "lasa ca... nu mai stiu ce". Doar fa, si dupa o sa iti nultumesti tie insuti ca poti. Nu stiu, participa la concursuri, iesi prin pauze cel putin pe holuri, cauta sa iesi in oras cu alti adolescenti "faimosi". NU FUMA!