| anonim_4396 a întrebat:

Continuarea mesajului: http://www.tpu.ro/......reti-sunt/

Eu aș da fundă tuturor, pentru răspunsurile voastre minunate! A trecut ceva timp de atunci, mi-am mai schimbat gândirea dar tot slabă am rămas. Citesc mesajele voastre și plâng. Unii mă apreciază pentru tot mesajul meu, mesajul unei fete de 13 ani care chiar dacă este micuță, gândește mult. Cu acest mesaj nu am încercat să impresionez, ci să vă fac să înțelegeți ce simt și să vă arăt cum este în să fii în locul meu. Și acum plâng, de fapt am lacrimi în ochii și deși am trecut puțin peste acele clipe, tot mă gândesc la tot cea ce am pierdut și chiar aș vrea să fie totul cum a fost o dată. Dar fericirea îți dai seama că ai avut-o atuncea când o pierzi :)
De ce trebuie să fie lumea așa de rea? Am dat peste persoane ipocrite, false... peste persoane care se dau drept prieteni dar te "înjunghie pe la spate". Care își bat joc de munca depusă de alții. Am văzut persoane care sunt "invizibile", care sunt tratate cu indiferență, deși am 2 mâini și 2 picioare la fel ca toată lumea. Și mă întreb... De ce? De ce e lumea de fapt așa de rea? Oare are cine-va răspunsul la această întrebare? Oare poate cine-va să schimbe toată lumea aceasta rea?
De acea vreau să fiu mică din nou... ca să nu mai știu de răutăți și de tot ce e rău în lumea aceasta :(
Sper ca într-o zi, cine-va să îmi poată răspunde la toate aceste întrebări, dar nu cred că e posibil.

Vă mulțumesc pentru sprijin, pentru că ați citit aceste 2 mesaje și pentru timpul acordat ♥

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ti se pare ca te-ai maturizat prea repede?
Mie nu prea big grin
Poate lumea nu e prea buna, dar fiecare are momentele lui de rautate. De multe ori fara sa vrem, dar unii chiar din placere.
Asta nu inseamna ca trebuie sa ne jucam cu papusi si masinute toata viata si sa nu ne intereseze ce e in jurul nostru.
Trebuie sa inveti sa vezi ce e bun la cei de langa tine si sa faci fata la ce e rau.

Răspuns utilizator avertizat