| Dante30 a întrebat:

Salutare TPU, Va voi spune un pic despre mine si problema mea, sper ca nu e ceva in neregula cu asta.
Deci eu am 18 ani dau bacul anul acesta, de asemenea locuiesc singur de 2 ani jumate in apartamentul cemi revine dupa mama, ea murind in iulie 2010, Ei, cum ziceam eu dau bacul anul acesta, si problema mea e ca nu pot sa invat asa cum as vrea, adica nu am deficit de atentie sau incapacitatea de a ma concentra, dar pur si simplu indiferent ca ma gandesc ca invat pentru mine ca e pentru binele meu apar distrageri si desi le dau la o parte un timp peste 1-2 zile revin si ciclul asta se repeta, Cum as putea sa invat cat mai eficient si sa dau la o parte distragerile, Stiu ce vreau de la viitor stiu ca sunt capabil dar pur si simplu simt ca nu am motivatie/vointa, Va rog dati-mi un sfat/opinie/parere, Va multumesc!

1 răspuns:
| OnuOnulică a răspuns:

Încercă să te gândești că nu înveți pentru tine ci pentru viitorul tău.
O să îți trebuiescă ce înveți tu acum peste câțiva ani. ( Cred... )