| Unuseranonim a întrebat:

Salutare tuturor. Am observat ca de aproximativ 2 saptamani sunetul laptop-ului meu se aude mai incet cand folosesc casti. Eu din totdeauna folosesc master volumul la 10, nu aproape de maxim(100). Inainte auzeam volumul la 10 de parca era dat la 30 in casti, adica il auzeam foarte bine. Acum il aud incet... Si nu vreau sa-l dau mai tare, fiindca nu doresc sa ma obisnuiesc cu o alta frecventa. Stie cineva cum pot rezolva problema va rog? Multumesc mult

1 răspuns:
| ahlrh a răspuns:

Salut.
Aș dori să vă ofer câteva perspective, care poate nu reprezintă cauza, dar poate vă puteți explica mai clar ce s-a întâmplat.
Uneori, actualizările sistemului de operare pot face schimbări nedorite pe computer. Așadar, dacă ați observat acest lucru după vreo actualizare, ar putea să vi se explice acest lucru. Actualizarea unui driver, poate schimba modul de utilizare al componentelor. Astfel, driverul audio, poate modifica valorile volumului de la sunet.
Uneori auzul se poate altera... sau nu este cazul dumneavoastră.
Dacă acum vă satisface volumul setat la 30%, vă recomand să îl folosiți astfel, întrucât acesta mi se pare că vă funcționează corect.