| Unuseranonim a întrebat:

Salutare tuturor. Am observat ca de aproximativ 2 saptamani sunet-ul laptop-ului meu se aude mai incet cand folosesc casti. Eu din totdeauna folosesc master volumul la 10, nu aproape de maxim(100). Inainte auzeam volumul la 10 de parca era dat la 30 in casti, adica il auzeam foarte bine. Acum il aud incet... Si nu vreau sa-l dau mai tare, fiindca nu doresc sa ma obisnuiesc cu o alta frecventa. Este posibil sa mi se defectat placa audio?
Stie cineva cum pot rezolva problema va rog? Multumesc mult

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Salut! Ai putea sa setezi de la iconita windows-ului de speaker (acolo langa data si ora), castile pe default.

| Unuseranonim explică:

Tot mi se aude incet crying oricum de vreo luna imi bazaie ceva la laptop dar inainte nu imi facea asa

| Celcestietot a răspuns (pentru Unuseranonim):

Cand a fost curatat ultima data laptop-ul de praf, dar inlocuita pasta termoconductoare?

| Unuseranonim explică (pentru Celcestietot):

Il curat saptamanal, dar audio-ul imi bazaie uneori. asta mi se intampla de vreo luna, cam asa, si mi se aude mai incet. acum pentru a auzi ca inainte trebuie sa dau volumul mai tare, dar in timp imi pot afecta auzul si nu doresc asta
Eu oricum folosesc niste casti de telefon, dar nu se mai aude ca inainte

| Celcestietot a răspuns (pentru Unuseranonim):

Atunci poate chiar ai probleme cu placa audio.