| Aannonniim a întrebat:

Salutare tuturor
Am si eu o intrebare... daca ati fi in situatia in care prietenei(iubitei) voastre sa ii fie interzis de catre parinti sa mai va vizitati, sau sa ii fie interzis sa vorbeasca la telefon, cine ar fi de vina si ce ati face?... a da si ea sa aiba unde-va la 19 ani!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 19 ani sunteti majori, ce sa iti mai faca parintii. oricum probabil ca au niste motive intemeiate si ar trebuie sa le iei si tu in calcul

| Aayan a răspuns:

Buna.
Parintii pot fi uneori prea exigenti.
Ei considera probabil ca tu esti un factor negativ pentru fiica lor.
Ma rog.
Ce as face? In primul rand lasa-i un timp sa se calmeze fiind ca acum cat e "furtuna" nu vei rezzolva mare lucru.
Dupa o perioada, lunga sau scurta, incearca ca sa faci mici " experimente " si sa incerci ca iei relatia ta cu ei ai parinti cu dreptul. Incearca FRUMOS sa le explici ca tu doresti sa fii cu fiica lor si ca nu ai intentii rele.
Daca nici atunci nu vor fi de acord cu relatia dintre voi, incearca sa ii intrebi de ce nu sunt de acord si ce ar dori sa schimbe. Iar tu daca chiar tii la acea fata, le vei face pe plac parintilor ei.
Un sfat : nu incercati sa ascunde-ti relatia, pentru ca minciuna are picioruse scurte. Mult succes si sper ca problema ta sa se rezolve cat mai curand si sa fii fericit cu ea. :*

| Cornelus06 a răspuns:

Bai frate eu zic ca la 19 ani nu cont ce zic parintii ei sau ai tai deci vorbiti frate daca va iubiti intalnitiva faceti sex laughing vorbiti la telefon ce vreti voi nu au ce sa va faca parintii

| Aannonniim explică:

A si am uitat sa precizez ca este vorba despre parintii ei (mama-sa ii vitrega)... sunt foarte suciti din toate punctele de vedere!

| Aannonniim explică:

Multumesc mult Răsffă... dar m-am comportat foarte frumos cu parintii iubitei (niciodata nu a lipsit respectul, bunul simt si multe alte chestii care tin de buna crestere) i-am respectat mai mult decat pe proprii parinti! si nu ii prima data in care fac acelasi lucru,... stiu sigur ca se comporta urat cu ea din cauza mea!