| anonim_4396 a întrebat:

Vreau cateva sfaturi privind bataia de strada.
Deci faza e ca astazi am terminat orele, mergeam spre casa si fix inainte de blocul meu e un parc, acolo stateau 2 pe banca trec pe langa ei si si unu face "Ce-i cu asta ma" am intors capul la ei dupa mi-am vazut de drum.
Mai fac vreo 2 pasi si striga unu la mine ce te uiti prietene si se ridica de pe banca amandoi.
M-am oprit din mers si m-am intors la ei, veneau spre mine direct sa dea am aruncat ghiozdanul din spate si asa eram plin de nervi am avut o zi nu prea buna si baga-te in ei.
Am facut 1 an de box acum vreo 3 saptamani m-am lasat deci cate ceva stiu si nu imi mai e frica la bataie sa zic asa.
Am venit si eu in viteza i-am dat la cel care strigase dupa mine un picior in piept a cazut pe spate iar al 2 -lea a reusit sa ma prinda de gat a vrut sa dea un pumn dar am reusit sa ma feresc i-am luat mana de la gat i-am prins un pumn in cap, dupa in burta s-a lasat in jos si dupa l-am incarcat la coaste destul de bine cum statea aplecat i-am dat pana a cazut din picioare. S-au ridicat amandoi pe unu il dureau coastele, unu de abia mai respira si le-a trecut chefu de scandal au plecat amandoi.
Cred ca daca nu aveam putina pregatire o furam.
Acum intrebarea este ce as putea sa fac cand sunt in situatia in care eu sunt singur contra la mai multi in afara de fuga asta e exclus.
Voi ce trucuri folositi cum evitati sa nu iesiti batuti sau batuti rau dintr-o astfel de confruntare?
Spuneti-mi si mie cateva va rog chiar mi-ar folosi.
Funda + vot!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Fa mai mult box si pune mai multi muschi.

De ce te-ai lasat de box? Apuca-te de kickboxing, ca sa fii complet happy

| anonim_4396 explică (pentru Cosmin86):

Box sau mma e suficient nu ai nevoie de muschi am avut Bodybuilder de 100 kg la mma si a luat somn de la 65 kg barba nu are muschi e usor sa dai somn precizie sa ai stiu ca ai practicat si tu deci sti ce vb

7 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Use a gun!

| IndiferentXD a răspuns:

Ai pus prea multa fantezie!

| MarianWLF a răspuns (pentru IndiferentXD):

Sincer nu imi pasa cine nu ma crede daca poti sa ma ajuti bine daca nu asta e mersi ca ai incercat.

| MrSoapte a răspuns:

In primul rand, orice om cu o oarecare pregatire in sportul de contact, ar fi reactionat cum ai reactionat tu (in cazul in care ce-ai relatat tu, este adevarat)!
Consider ca mintea controleaza pumnul si, e un gest de salbaticie sa te iai la bataie!
Oricum, sunt situatii in care nu ai ce face...pt ca intalnesti diversi imbecili care au chef de scandal!
E bine ca te-ai putut descurca in situatia sus mentionata!
Eu, de ex, as fi continuat drumul! NU m-as fi intors!
Dar, daca aveam ceva experienta in box sau kickboxing, as fi reactionat ca si tine!
Totusi, daca e o situatie din care sunt 100% ca voi iesi sifonat, aplic regula "fuga-i rusinoasa, dar e sanatoasa"

| Hazer a răspuns:

Fa rost de un pumnal, pistol de jucarie ( vorbesc serios, dar sa fie mai real ). Ameninta-i.
Eu am avut un fel de toporisca mai mica.
Tot cartieru' ma stia de frica =]].

| cosmincuriosu97 a răspuns:

Pai aseazate la pamant si apara fata si organele de inmultire, si apoi suna la politie