| elenastea4 a întrebat:

Bună TPU, azi am fost cu o prietena pe stadion și niște băieți mai mici se jucau la poarta de fotbal,, eu când m-am dus să-i liniștesc a căzut poartă aia mare de fier peste mine. Eu am văzut că urma sa cada dar nu am reușit să ma feresc și aia a căzut pentru umărul meu și peste spate, am avut câteva julituri și mi-am spart buza, doar că mă doare foarte tare umărul, chiar și când răsuflu mă doare din senin, puteți să-mi spuneți ce e asta și ce ar trebui sa fac? Va rog mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| teo530 a răspuns:

E clar că te-ai lovit în piept şi posibil umărul fracturat aşa că du-te imediat la doctor. Apoi du-te şi la şcoală la ora de română să înveţi să scrii.

| ș53fan a răspuns (pentru teo530):

Se poate să fie și de la autocorecția de la tastatură! Și mie mi se întâmplă. Si nu doar odată! Așa că să nu judecăm fără să știm adevărata cauză! No hate Teo530, dar eu doar mi-am spus o părere, nu vreau să ne certăm sau ceva! Pace tuturor!

| teo530 a răspuns (pentru ș53fan):

Da poate fi de la autocorecţie, dar înainte de a posta întrebarea ar fi trebuit să mai citească odată ce a scris. Aşa ar fi văzut greşelile şi s-ar fi corectat.

| ș53fan a răspuns (pentru teo530):

Să nu vă supărați ca v-am răspuns așa! Nu am avut intenție esa

| teo530 a răspuns (pentru ș53fan):

Tu pentru ce naiba îţi tot ceri scuze?

| Treaem24 a răspuns:

Doctor urgent cel mai bine urgent control medical chiar urgență spre binele tau

| crysty1222 a răspuns:

Daca nu poti ridica mana e posibil sa ai umarul dislocat sau fractura de clavicula, de coloana si multe altele. Cel mai bine e sa mergi la medicul de familie sa-ti dea trimitere pentru mai multe investigatii.

| AndrewR a răspuns:

Mergi la un control, sa nu fie de la spate.