| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Vreau o părere sinceră!
Eu m-am angajat pe perioadă de vară la Constanța-Neptun acu 2 zile. Eu nu prea am fost învățat cu munca și sunt criticat de o fată! Încerc să îmi dau silinta, să evoluez și dacă fac ceva greșit de exemplu că mă mișc încet sau ca repet o chestie de mai multe ori ca nu știu dacă am făcut bine sau nu, ca nu dau bine cu mătura, ca sunt neîndemânatic, neatent sau amețit nu știu cum sa explic!
Ea spune mereu că nu fac nimic!
Dar știți ce am mai făcut ieri?
Am vopsit un gardulet din metal de terasă cu un coleg, am m-ai ajutat la cărat.
Azi ce am făcut?
Am dat cu grebla, am carat boltari, am ajutat la cărat mese sau chestii grele, am șters praful etc!
Si mai am un coleg de 39 de ani care ma încurajează și spune că am făcut treaba și dacă fac ceva greșit îmi arata cum să fac și mă felicita!
Fata aia și cu un băiat fac mișto de mine pentru că sunt baiat cuminte și cam ușor de influențat, par gen mai prostut!
Si prietenul meu de 39 de ani se enervează când vede asta și îmi explica să nu ii mai bag în seamă si alte chestii, gen mă învață și îmi explică!
Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa mergi mai departe la munca, ca te plateste seful, nu colegii!
Ignora-i pe rautaciosi si vezi-ti de munca pentru care ai fost angajat.
Daca fiecare am renunta la cati colegi avem la fiecare loc de munca, care ne barfesc sau comenteaza, atunci nu am mai muncii nicaieri.

| Andreeaa20 a răspuns:

Nu-i baga in seama, câtă nesimțire. Le este frică să nu fi tu mai bun ca ei, sau vor să te descurajeze.
Nu cumva le-ai spus că își bat joc de tine cei din Vaslui? sau că nu vorbește nimeni cu tine?