| NoName07 a întrebat:

Salutare!
Vreau sa îmi fac si eu un tatuaj pe antebrat si as vrea sa vă întreb cat de tare doare pe o scara de la 1 la 10.
Si as vrea sa imi lasati niste poze cu tatuaje dragute.

4 răspunsuri:
| Anna121 a răspuns:

Depinde de gradul tau de sensibilitate, cat poti suporta tu durerea. De ce ai vrea sa-ti faci un tatuaj de pe internet care sa nu reprezinte nimic pentru tine? Sa nu uiti ca il vei purta pe piele toata viata. Succes!

| Alexxxaa1010 a răspuns:

Depinde de cat esti de sensibil... Majoritatea tatuajelor dor, dar sunt suportabile. Nu poti aproxima pe o scara de la 1 la 10, cum spuneam,depinde de sensibilitatea ta.
E primul tau tatuaj? Dupa parerea mea, nu cred ca ar trebui sa-l faci dupa o anumita imagine de pe internet doar asa,sa fie facut. Am recomandat mereu, tuturor, ca primul tatuaj sa fie ceva cu o semnificatie. Sa nu uitam ca tatuajele sunt pe viata, chiar daca le-ai scoate cu laserul, urma tot ramane.

| THTattoo a răspuns:

Salut. Pana nu incepi nu ai de unde sa stii, sensibilitatea la durere este diferita de la persoana la persoana. Important este inainte sa te tatuezi sa fii odihnit, sa bei lichide si sa mananci. Astfel corpul rezista mai bine la durere. Iar pentru idei de tatuaje este bine sa discuti cu tatuatorul, el te poate sfatui cel mai bine.
https://www.tatuajbucuresti.ro

| Roxette99 a răspuns:

Doare dar e suportabil.