| Raul_5121 a întrebat:

Salutari! As dori sa devin vlogger, si vreau sa-mi cumpar un cannon 600d sau un Nikon d5100, nu stiu ce sa aleg, eu am sa filmez mai mult si am sa fac tot felul de scene. Ce mi-ati recomanda intre aceste doua aparate? si argumentati va rog.Se castiga bine de pe urma acestei meseri? plus ca youtube a intrat in Romania si cred ca sunt platite toate mai bine Care se pricepe va rog sa ma ajutati, eventuale programe pentru editat clipuri sau de facut tot felul pe clipuri stiti?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nikon D5100
Avantajele sunt:
- Calitate semnificativ mai bună a imaginii
- Adâncime mai bună a culorilor
- Camera HDR
- Video autofocus - detectare de contrast
- Viață mai lungă a bateriei
- Lucreaza la ISO mare - 25, 600
- Mai multe puncte de focalizare 11 vs 9
- Usor mai ieftin.

| PciTheGamer a răspuns:

Hey man de camere nu stiu dar vreau sa iti dau un sfat.Nu te gandi din start la bani fiindca nu vei vedea nimic pana nu ai putina experienta in domeniu.Si nu trebuie sa te preocupe numai bani in totalitate. Sper ca te-am ajutat.